poniedziałek, 7 marca 2011

Ceylon OPA Cytrynowa

I kolejny poniedziałek... Trzeba zacząć tydzień od czegoś miłego. Może to być zielona herbata, najlepiej aromatyzowana. Czas więc udać się aneksu kuchennego, nastawić czajnik i przygotować herbatę. Gdy otwieram słoik, me nozdrza uderza bardzo mocny, wyrazisty i przyjemny zapach cytryny - aż chciałoby się zjeść trochę na sucho :). Po zaparzeniu aromat cytrynowy jest ledwo wyczuwalny. Napar ma jasny, pomarańczowy kolor. Herbata jest lekko cierpka, smak cytryny nie jest tak mocny jak jej zapach przed zaparzeniem, tworzy on wyraziste tło. Herbata jest średnio mocna. Według mnie doskonale nadaje się na otrzeźwienie umysłu na początku dnia. Polecam.

PS
Niżej zdjęcie przedstawiające Cejlońską plantację herbaty :)

2 komentarze:

  1. Cejlon jest po prostu dla mnie krainą marzeń. Ta zieleń jest niesamowita! Byłam już na wirtualnym spacerze po plantacji na stronie dilmah i polecam każdemu bo to taka mała chwila oderwania się od szarej rzeczywistości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zielona herbata ma mnóstwo właściwości, to każdy wie, ale nie każdy wie, że są zielone herbaty nie tylko chińskie, ale i koreańskie jaki i japońskie
    , przy czym te ostatnie są bardzo osławione, za niezwykle cenne i unikalne właściwości zwłaszcza zdrowotne

    OdpowiedzUsuń