poniedziałek, 25 marca 2013

Pieczona herbata - co to takiego?

Napotkałem się ostatnio w kilku miejscach z określeniem pieczona herbata. Pierwsze co przychodzi mi na myśl to oczywiście palone oolongi, ale w tym wypadku nie chodzi o herbatę sensu stricto.

Herbata pieczona to tak naprawdę pochodząca z Czech mieszanka, mikstura, sporządzona z pieczonych owoców, którą dodaje się do gorącej wody tworząc słodki, owocowy napój. Znamy to oczywiście pod nazwą konfitury, którą od dawna niektórzy dodają do gorącej herbaty, lub pijąc herbatę zajadają się konfiturą ze słoiczka.

Przyznam, że jeszcze nie próbowałem takiej pieczonej herbaty, bo nie mogę jej znaleźć w mojej miejscowości, ale chętnie posłucham waszych opinii na  jej temat.

4 komentarze:

 1. Pieczona herbata jest to nazwa handlowa w rzeczywistości są to owoce z dodatkiem korzeni wypiekane w specjalnych piecach,pije się to na gorąco lub na zimno, grzechem jest aby dolewać pieczoną herbatę do normalnej herbaty wtedy traci cały smak i aromat.Osobiście piłam pieczoną herbatę wiele razy w Czechach akurat mnie bardzo smakuje,obecnie na rynku polskim pojawila się firma z Czech kóra w swoim sklepie internetowym sprzedaje pieczoną herbatę dla zainteresowanych podaje stronke www.biokado.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o takiej herbtce , zaraz lookne na stronke:) Na jesien jak znalazl!

  OdpowiedzUsuń
 3. kupiłam dziś taką pieczoną herbatkę w takim malutkim słoiczku z dedykacją Dla najlepszego taty o smaku cytrusy-imbir oraz Dla wyjątkowej córki o smaku owoce rokitnika , zawartość 55 ml dołączona jest ulotka ze sposobem przygotowania : zawartość słoiczka zmieszaj z 0,25 ml gorącej lub zimnej wody, zawartość 78 % i 72% owoców wyprodukowano w Republice Czeskiej

  OdpowiedzUsuń
 4. a gdzie można kupić taką herbate??

  OdpowiedzUsuń